logo17
PAź
2017

„Tydzień z kulturą skandynawską” 23-27 października – zaproszenie

Szanowni Państwo,

Wzorem lat ubiegłych Biblioteka Główna ma przyjemność zaprosić Państwa Pracowników i Studentów do udziału w  niezwykłej imprezie naukowo-kulturalnej pn. „Noc w bibliotece”. Tytuł tegorocznej edycji został nieco zmieniony z uwagi na rozbudowany program wydarzeń oraz tematykę i nosi nazwę Białe noce w bibliotece czyli tydzień z kulturą skandynawską. Prelekcje, warsztaty językowe, rękodzielnicze, plastyczne będą odbywały się w dniach od 23 do 27 października na Uniwersytecie Pedagogicznym.

Pozwolę sobie nadmienić, że Naszym gościem będzie Martin Widmark - jeden z najpopularniejszych szwedzkich pisarzy  dla dzieci. Spotkanie autorskie pt. O literaturze dla dzieci i nie tylko… odbędzie się w dniu 25 października (tj. środa) o godz. 10:30 w Auli Głównej, a poprowadzi je dziennikarka Radia Kraków Barbara Gawryluk.

Zapraszamy również na projekcje filmów skandynawskich  (z tłumaczeniem), które będą prezentowane codziennie od 23 do 26 października (tj pon-czwartek) o godz. 18:00 w Audytorium im. W. Danka w budynku głównym Uczelni.  Dla zainteresowanych kinematografią skandynawską, przygotowaliśmy wykład pt.Nie tylko kryminały, czyli rzecz o kinie skandynawskim, którego prelegentem jest Nasz Wybitny Znawca kinematografii - prof. Bogusław Skowronek (23.10. pon godz. 18:00, Audytorium im. W. Danka)

Wszystkich miłośników wysp wulkanicznych, dymiących gejzerów i lodowców oraz największych wodospadów Europy,  zapraszamy na prelekcję pt. Islandia – wrząca lawa w żyłach i lodowaty dotyk – pokochasz lub znienawidzisz, prof. Roberta Stawarza (23.10 pon. godz. 9:00, Audytorium im. W. Danka)

Szczegółowe informacje znajdują w załączeniu oraz na stronie internetowej  http://bg.up.krakow.pl/noc_skandynawska/

Zapraszamy na spotkanie z kulturą skandynawska!