Białe noce w bibliotece czyli tydzień z kulturą skandynawską

W ramach projektu naukowo – kulturalnego pn. Białe noce w bibliotece czyli tydzień z kulturą skandynawską (w dniach 23-27 października b.r), Biblioteka Główna zaprasza pracowników i studentów Instytutu Neofilologii na  spotkanie autorskie z p. Martinem Widmarkiem w dniu 25 października  2017 r. o godz. 10:15 w Auli Głównej przy ul. Podchorążych 2.
Martin Widmark – jeden z najpopularniejszych współczesnych, szwedzkich pisarzy książek dla dzieci. Członek Szwedzkiej Akademii Literatury Dziecięcej.
Autor przedstawi wpływ literatury na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym, rolę ilustracji w przekazywaniu treści utworów literackich oraz sposoby przekazywania literatury najmłodszemu pokoleniu. Pisarz zaprezentuje również efekty, stworzonego przez siebie kilka lat temu, programu autorskiego pt. „Czytająca klasa”, którego celem było nabycie umiejętności czytania ze zrozumieniem wśród dzieci i dorosłych.
Moderatorem spotkania będzie Barbara Gawryluk – dziennikarka Radia Kraków.
Po spotkaniu zapraszamy na uroczystą inaugurację w obecności przedstawicieli jednostek dyplomatyczno – konsularnych krajów skandynawskich, pracowników Kancelarii Prezydenta Miasta Krakowa i innych jednostek samorządowych Krakowa oraz na koncert muzyki skandynawskiej w wykonaniu  wykonaniu Barbary Borowicz (klarnet) oraz Wioletty Fludy (fortepian). Szczegółowe informacje o autorze i wykonawcach znajdują się w załączeniu.

Więcej informacji znajduje się na stronie http://bg.up.krakow.pl/noc_skandynawska/
spotkanie autorskie z Martinem Widmarkiem-dla studentów