Zakład Historii i Kultury Materialnej Krajów Angielskiego Obszaru Językowego zaprasza do udziału w 2 konferencji międzynarodowej poświęconej jedzeniu i napojom jako symbolom– „Food and Drink as Symbols: historical perspectives".

Zakład Historii i Kultury Materialnej Krajów Angielskiego Obszaru Językowego zaprasza do udziału w 2 konferencji międzynarodowej poświęconej jedzeniu i napojom jako symbolom– „Food and Drink as Symbols: historical perspectives”.
Konferencja odbędzie się w dniach 27-28 października 2017 roku pod honorowym patronatem J.M. Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego Prof. dr hab. Kazimierza Karolczaka.
Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Fabio Parasecoli, wykładowca The New School w Nowym Yorku, autor książki Al Dente: A History of Food in Italy i współredaktor 6-tomowego opracowania dotyczącego historii pożywienia „Cultural History of Food”.
Językiem konferencji jest język angielski.
Termin przesyłania propozycji wystąpień upływa 15 maja 2017 roku.
Wszelkie informacje dotyczące konferencji są dostępne na stronie: http://foodassymbol.weebly.com/
Adres mailowy: food.as.symbol.conference@gmail.com
Organizatorzy Konferencji