Przejdź do menu Przejdź do treści

Akademickie Mistrzostwa Polski

W rozegranych w dniach 4-7.03.2013r. Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim reprezentantka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie Katarzyna Małysa startująca w konkurencjach: slalom kobiet oraz slalom gigant kobiet zdobyła dwa złote medale w typach uczelni społeczno-przyrodniczych. W imprezie wzięła udział cała polska czołówka alpejczyków, która na co dzień startuje w zawodach międzynarodowych.
W Półfinale „B” wschód w kategorii slalom gigant nasza zawodniczka uzyskała najlepszy rezultat (0:18,91 s). W finale zawodów Katarzyna uplasowała się tuż za podium z łącznym czasem dwóch przejazdów 1:10,34 s do upragnionego „pudła” zabrakło zaledwie 0:00,09 s.
W półfinale „B” wschód w kategorii slalom zawodniczka AZS UP z dziewiątym wynikiem (0:41,58 s) awansowała do finału, gdzie zajęła bardzo dobre szóste miejsce osiągając czas dwóch przejazdów 1:33,36. Mimo braku drużynowego sukcesu, cieszymy się z dwóch złotych krążków w typach uczelni, jest to świetny wynik, tym bardziej w kontekście bardzo mocnej obsady!