„Kompetentny student – dobry pracownik” – nowy projekt realizowany na Uniwersytetcie Pedagogicznym

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie realizuje projekt pn. „Kompetentny student – dobry pracownik”, finansowany ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
W ramach projektu Uczelnia nawiązała współpracę z pracodawcami w zakresie wzmocnienia praktycznych elementów kształcenia. Ponadto w marcu wdrożony zostanie Program Rozwoju Kompetencji, dzięki któremu zorganizowane zostaną staże, warsztaty, certyfikowane szkolenia i wizyty studyjne.
W dniu 23 lutego 2015 r. w Sali Senackiej odbyło się spotkanie tzw. Okrągły Stół, w którym wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Pedagogicznego oraz przedsiębiorcy reprezentujący m.in.: IBM BTO Business Consulting Services, Capgemini Polska, International Paper Polska, Delphi Polska, Datacomp Polska, BBZ Polska.
W trakcie spotkania, które moderował Pełnomocnik Rektora ds. Przedsiębiorczości, wspólnie określono kompetencje oczekiwane przez pracodawców od potencjalnych pracowników. Ponadto przeanalizowano wybrane plany studiów i efekty kształcenia. Działania te stanowią nadrzędne cele projektu.
Projekt „Kompetentny student – dobry pracownik” realizowany jest w Instytucie Neofilologii i Instytucie Techniki Uniwersytetu Pedagogicznego. Studentów filologii i edukacji techniczno-informatycznej ostatnich lat studiów wkrótce zapraszamy do rekrutacji do udziału w projekcie.