Wieczór autorski Giovanniego Catellego z okazji wydania jego książki "Geografie"

Biuro Literackie ma przyjemność zaprosić na wieczór autorski Giovanniego Catellego z okazji wydania jego książki „Geografie”.
Zapraszamy 21 listopada o godzinie 18:00 do księgarni De Revolutionibus. Books&Cafe w Krakowie (ul. Bracka 14). Wieczór autorski poprowadzi dr Katarzyna Woźniak z Pracowni Interdyscyplinarnych Studiów Italianistycznych Uniwersytetu Pedagogicznego, tłumaczyć będzie Ewelina Pytel.
Dla uczestników książka „Geografie” w bardzo dobrej cenie.
Giovanni Catelli urodził się w 1965 roku w Cremonie. Włoski prozaik, poeta i krytyk literacki. Prowadził wykłady z literatury na uniwersytetach w Pradze, Ołomuńcu, Odessie, Kijowie, Lwowie, Nitrze i Bratysławie. Wydał prozę poetycką „In fondo alla notte” (1992), „Partenze” (1994), „Geografie” (1998), „Lontananze” (2003), tom wierszy „Treni” (2008), esej „Camus deve morire” (2013) oraz zapiski z podróży „Diorama dell’Est” (2013). „Geografie” (2014, Biuro Literackie) to pierwsza książka Catellego przetłumaczona na język polski.
„Geografie” to zbiór krótkich opowiadań, w których scenerią są często dworce, perony, przedziały kolejowe, miejsca znamionujące potrzebę bycia w ciągłym ruchu, w nieustannej drodze, w podróży. To podróż służąca medytacji, próbie uchwycenia chwili, zatrzymania czasu, złowienia intensywnych, lecz ulotnych emocji. Stąd melancholia i niespieszność tej prozy. „Geografie” to pierwsza książka Giovanniego Catellego przetłumaczona na język polski. Autorką przekładu i posłowia jest Anna Wasilewska.

plakat15.11.2014