Wykaz kursów w formie wykładów ogólnouczelnianych zgłoszonych przez jednostki na semestr letni roku akademickiego 2013/14 dla studentów studiów stacjonarnych.

Kursy proponowane przez Instytut Biologii:

1. Historia rozwoju pojęć chemicznych, dr hab. Małgorzata Nodzyńska – wykład prowadzony w języku polskim.
2. Wizualizacja w naukach przyrodniczych na przykładzie chemii, dr hab. Małgorzata Nodzyńska – wykład prowadzony w języku polskim.
3. Principles of ecotoxicology, dr Łukasz Binkowski – wykład prowadzony w języku angielskim.

Kursy proponowane przez Instytut Filologii Polskiej:

4. Uczeń jako aktor kulturowy: edukacja w przestrzeni społecznej, dr hab. Marek Pieniążek – wykład prowadzony w języku polskim.

Kursy proponowane przez Instytut Filozofii i Socjologii:

5. Świat „Szkarłatnej litery”. Kultura amerykańskiego purytanizmu, dr hab. Piotr Stawiński, – wykład prowadzony w języku polskim.
6. Sposoby bycia religijnym. Perspektywa antropologiczna, dr hab. Piotr Stawiński, – wykład prowadzony w języku polskim.
7. Wprowadzenie do etyki Wschodu, dr Marzenna Jakubczak – wykład prowadzony w języku polskim.

Kursy proponowane przez Instytut Geografii:

8. Metropolie i procesy metropolitalne, dr Anna Winiarczyk-RaźŸniak – wykład prowadzony w języku polskim.
9. Nowe koncepcje zarządzania, dr Anna I. Szymańska – wykład prowadzony w języku polskim.
10. Przedsiębiorczoœść w rozwoju społeczno-gospodarczym, dr Tomasz Rachwał – wykład prowadzony w języku polskim.
11. Społeczna rola geografii, dr hab. Witold Wilczyński, – wykład prowadzony w języku polskim.
12. Współczesne problemy miast œświata, dr Agnieszka Kwiatek-Sołtys – wykład prowadzony w języku polskim.
13. Współczesne problemy społeczno-ekonomiczne Ameryki Łacińskiej, dr Mirosław Wójtowicz – wykład prowadzony w języku polskim.
14. Zmiany klimatu (w różnych skalach czasowych i przestrzennych) , dr Eligiusz BrzeŸniak – wykład prowadzony w języku polskim.
15. Current population problems, dr hab. Sławomir Kurek, – wykład prowadzony w języku angielskim.
16. Current problems of world’s cities, dr Agnieszka Kwiatek-Sołtys – wykład prowadzony w języku angielskim.
17. Geography’s social relevance, dr hab. Witold Wilczyński, – wykład prowadzony w języku angielskim.

Kursy proponowane przez Instytut Historii:

18. Państwo i społeczeństwo polskie w latach II wojny śœwiatowej (1939-1945). Kontrowersje – Konflikty – Dylematy, prof. dr hab. Jacek Chrobaczyński – wykład prowadzony w języku polskim.

Kursy proponowane przez Instytut Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa:

19. Utopia książki w czasach stalinizmu w Polsce, dr hab. Andrzej Dróżdż, – wykład prowadzony w języku polskim.
20. Information Architecture, dr Stanisław Skórka –  wykład prowadzony w języku angielskim.
Kursy proponowane przez Instytut Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej:
21. Kompetencje emocjonalne dziecka w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym w przestrzeni społecznej, dr Barbara Górecka-Mostowicz – wykład prowadzony w języku polskim.
22. Kulturowe konteksty edukacji, dr Ewa Żmijewska – wykład prowadzony w języku polskim.
23. Systemy szkolne państw i społecznoœci niemieckojęzycznych, dr hab. Krzysztof Kraszewski – wykład prowadzony w języku polskim.
Kursy proponowane przez Instytut Pedagogiki Specjalnej:
24. Psychologia rehabilitacji, prof. dr hab. Joanna Konarska – wykład prowadzony w języku polskim.
25. Seksualnośœć człowieka, dr Remigiusz Kijak – wykład prowadzony w języku polskim.
26. Inclusive education, Assoc. prof. dr Alvira Galkiene – wykład prowadzony w języku angielskim.

Kursy proponowane przez Instytut Pracy Socjalnej:

27. Bio-społeczne uwarunkowania i funkcjonowanie dziecka z Alkoholowym Zespołem Płodu w opiece zastępczej, dr Marek Banach, dr Józefa Matejek – wykład prowadzony w języku polskim.
28. Przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Rozwiązania prawne, organizacyjne. Współpraca służb i instytucji, dr Magdalena Lubińska-Bogacka – wykład prowadzony w języku polskim.
29. The system of social assistance in Canada, dr Michał Kasprzak – wykład prowadzony w języku angielskim.

Kursy proponowane przez Katedrę Bezpieczeństwa i Edukacji Obronnej:

30. Idee literatury XX wieku, dr Remigiusz Kasprzycki – wykład prowadzony w języku polskim.
31. Historia Krakowa w XX wieku, dr Remigiusz Kasprzycki – wykład prowadzony w języku polskim.

Kursy proponowane przez Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych:

32. English for Academic Purposes, mgr Anna Chudzik – Zimna – wykład prowadzony w języku angielskim.
33. English at Work, mgr Anna Chudzik-Zimna – wykład prowadzony w języku angielskim.
34. Język niemiecki dla celów akademickich, mgr Anna Chudzik-Zimna – wykład prowadzony w języku niemieckim.
35. Język niemiecki dla potrzeb rynku pracy, mgr Anna Chudzik-Zimna – wykład prowadzony w języku niemieckim.
36. Język rosyjski dla celów akademickich, mgr Anna Chudzik-Zimna – wykład prowadzony w języku rosyjskim.
37. Język rosyjski dla potrzeb rynku pracy, mgr Anna Chudzik-Zimna – wykład prowadzony w języku rosyjskim.

Wykaz wykładów ogólnouczelnianych w formie zdalnej zgłoszonych przez jednostki w semestrze letnim roku akademickiego 2013/14 dla studentów studiów niestacjonarnych.

Kursy proponowane przez Instytut Biologii:

1. Historia rozwoju pojęć chemicznychdr hab. Małgorzarta Nodzyńska – wykład prowadzony w języku polskim.

Kursy proponowane przez Instytut Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej:

4.Edukacja europejska, dr Justyna WoŸniak – wykład prowadzony w języku polskim.