W dniu 21 maja 2019 roku w Hadze przyznane zostały Nagrody Dziedzictwa Europejskiego/ Nagrody Europa Nostra za rok 2019.

W dniu 21 maja 2019 roku w Hadze przyznane zostały Nagrody Dziedzictwa Europejskiego/ Nagrody Europa Nostra za rok 2019. Jest to najbardziej prestiżowe europejskie wyróżnienie w dziedzinie europejskiego dziedzictwa kulturowego. Wśród laureatów w kategorii „edukacja, szkolenie i zwiększanie świadomości” znalazło się „Miejsce przy królewskim stole”, projekt Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. W ramach tego projektu w październiku 2018 zorganizowano międzynarodową konferencję naukową „Władza smaku. Europa przy królewskim stole”, która zgromadziła historyków, badaczy kultury żywienia, kuratorów muzealnych, szefów kuchni i przedstawicieli instytucji promujących tradycje kulinarne. Współorganizatorem tej dwudniowej konferencji był Zakład Historii i Kultury Materialnej Krajów Angielskiego Obszaru Językowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.