logo19
WRZ
2018

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ – REMONT UL. KRÓLEWSKIEJ, PODCHORĄŻYCH I BRONOWICKIEJ

Szanowni Państwo, 

informujemy, iż w sobotę – 22 września br., rozpoczynają się prace związane z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W związku z modernizacją ulic, zostaną zawieszone kursy tramwajowe na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic. Pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza.

Prace obejmą remont drogowo-torowy ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach, a także tarczą skrzyżowania al. Mickiewicza i al. Słowackiego z ulicami Karmelicką i Królewską. Zgodnie z informacją ZIKiT, inwestycja ma potrwać rok. Tramwaje mają powrócić na torowisko po 10 miesiącach.

Autobusy w kierunku Bronowic mają kursować ul. Kazimierza Wielkiego, następnie ulicą Smoluchowskiego, potem Lea, Młodej Polski, po czym ulicami Jadwigi z Łobzowa i Rydla, aż do skrzyżowania z ulicą Bronowicką.

Autobusowa komunikacja zastępcza:

Linia nr 704 (Bronowice Małe – Teatr Bagatela) oraz linia nr 713 (Głowackiego – Teatr Bagatela) zostały poprowadzone po alternatywnych ciągach, jak najbliżej modernizowanego torowiska.

Linia nr 704:

Autobusy w kierunku Bronowic Małych będą jechały trasą od Teatru Bagatela ulicami Juliana Dunajewskiego, Garbarską, Karmelicką, Pomorską, Kazimierza Wielkiego, Podchorążych, Piastowską, Juliusza Lea, Młodej Polski, Jadwigi z Łobzowa, Lucjana Rydla, Bronowicką, Balicką.

Autobusy w kierunku Teatru Bagatela będą kursowały trasą z Bronowic Małych ulicami Balicką, Bronowicką, Podchorążych, Kazimierza Wielkiego, Łobzowską, Garbarską.

Linia nr 713:

Autobusy w kierunku Głowackiego będą kursowały po tej samej trasie co linia nr 704 na odcinku od Teatru Bagatela do ul. Piastowskiej, gdzie będzie zlokalizowany przystanek Głowackiego.

Autobusy w kierunku Teatr Bagatela będą kierowały się ulicami Piastowską, Lea, Smoluchowskiego i od przystanku Uniwersytet Pedagogiczny dalej po trasie linii nr 704 do Teatru Bagatela.

Zmiany w kursowaniu linii autobusowych i tramwajowych:

Linie nr 14 i 24 - będą skierowane od Teatru Bagatela do pętli Cichy Kącik,

Linia nr 64 - zostanie zawieszona. W zamian przez cały tydzień będzie kursować linia 664,

Linia nr 73 - zostanie utworzona zastępcza linia tramwajowa z połączenia linii nr 4, 44 z linią nr 13. Z Nowego Bieżanowa P+R po trasie linii nr 13 do Teatru Bagatela, następnie po trasie linii nr 4 do Wzgórz Krzesławickich. Co drugi kurs w godzinach szczytu skrócony do Kopca Wandy,

Linia nr 78 - zostanie utworzona zastępcza linia tramwajowa z połączenia linii nr 8 i 20. Z Borku Fałęckiego po trasie linii nr 8 do Teatru Bagatela, następnie po trasie linii nr 20 do Małego Płaszowa,

Linia nr 102 - w obu kierunkach (Krowodrza Górka – Bielany) pomiędzy ul. Podchorążych i al. Kijowską autobusy pojadą ul. Kazimierza Wielkiego,

Linia nr 664 - w kierunku Bronowic Małych od przystanku Plac Inwalidów po trasie linii nr 704. Z powrotem po trasie linii nr 704 do przystanku Teatr Bagatela i dalej po swojej trasie.

Zmiany w organizacji ruchu dla kierowców:

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na ulicach: Rydla (na odcinku od ul. Jadwigi z Łobzowa do ul. Bronowickiej), Młodej Polski, Podchorążych (na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do Głowackiego). Przejazdy poprzeczne zostaną zamknięte, za wyjątkiem: Józefitów (zmiana odwrócenie kierunku ruchu); Kijowskiej, M. Smoluchowskiego (obowiązywać będzie jeden kierunek dla samochodów w stronę południową); Piastowskiej, Rydla.

Na ulicy Kazimierza Wielkiego wprowadzony zostanie jeden kierunek w stronę Piastowskiej, a w kierunku centrum miasta będzie możliwość przejazdu wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Na ulicy Łobzowskiej od Placu Biskupiego do Garbarskiej zostanie wprowadzona strefa ograniczonego ruchu.

Objazd dla samochodów poprowadzony zostanie al. Mickiewicza i ul. Czarnowiejską, Nawojki oraz Armii Krajowej.

Ponadto informujemy, iż Wykonawca remontu na zlecenie ZIKiT-u uruchomił specjalny punkt informacyjny na ul. Urzędniczej – czynny do środy tj. 19.09.2018 r. od 8.00 do 16.00, gdzie można uzyskać informacje na temat planowanej przebudowy ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

W czasie przebudowy czynna będzie specjalna infolinia dostępna przez ZIKiT pod numerem telefonu 515 078 499.

Z poważaniem,
mgr Małgorzata Grzelewska
Kanclerz